• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Алтернативи методи кај канцерот
Ароматерапија при третман на канцер

Ароматерапија

Со вдишувањето на ароматичните масла може да се ублажи стравот, загриженоста, напнатоста, стресот, болката, да се подобри памтењето и концентрацијата...
Yoga

Јога - равнотежа на духот и телото

Јогата е повеќе од 3500 години старо учење, кое е утемелено во индиската култура и филозофија. Таа претставува комплексен состав...
Масажата со масло од босилок релаксира

Ако сакате на неколку минути да побегнете од секојдневните обврски и да се наполните со нова енергија, тоа може да го сторите со масажа. Масажата на стомакот со масло од босилок го опушта телото, а ги ублажува и тегобите во малата карлица.

Повеќе...
 
Анасон - лековита билка и зачин

Анасонот е двогодишно или повеќегодишно растение, кое како самоникнато расте насекаде во поширокиот простор на средоземјето. Оваа билка има два подвида и многу варијанти.

Повеќе...
 
Фитотерапија: Еукалиптус

Еукалиптусот е долговечно зимзелено дрво, разгрането, високо над 50 метри. На едно дрво се наоѓаат два вида гранки, односно лисја.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>