• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Ординација
ВАШИ ПРАШАЊА: Јака болка во стомакот Печати
Околу 10 дена имам јаки болки во стомакот, поточно над папокот. Болката е јака и кога седам и кога лежам на стомак. Имам чувство како да имам камен во стомакот, немам аптети и имам мачнина. Не сум бремена, бидејќи неможам да имам деца. Имав рак на грлото на матката пред 4 години и ми беше направена операција. Пред неколку години имав почетен чир на желудник и пиев лекови. Но престанав да ги пијам лековите, бидејќи ми беше подобро. Што да правам? Како да си помогнам? Имам 32 години.
Повеќе...
 
Полицистичен јајчник Печати
При ултразвучен преглед ми е дијагностициран полицистичен десен јајчник, додека левиот јајчник ми е уреден. Менструациите ми се многу обилни и траат по 7 дена, поради што сум и лесно слабокрвна Менструациите ми се нередовни, но во последниве десетина месеци се колку толку поредовни (на 30 дена). Имам и вишок на килограми, висина 172 и тежина 85 кг. Дали со еден нормален јајчник можам да планирам бременост? Ве молам за мислење.
Повеќе...
 
Болки во пределот на тестисите и анусот Печати
Имам 29 години. Веќе подолго време чувствувам болки во пределот на тестисите и анусот. Имам зачестено мочање, кое е пропратено со пецкање на главата на пенисот. Дали би требало да направам преглед на простатата?
Ви благодарам за одговорот.
Повеќе...
 
Фимоза? Печати
Имам едно мало, за мене непријатно прашање. Но еве, преку интернет ми е некако полесно да прашам и ве молам ако можете да ми одговорите. Имам проблем со половиот орган, поточно кожичката на пенисот не ми иде добро горе доле. Има ли некаква крема за тоа или некое друго решение?
Повеќе...
 
Појава на нови бемки по телото Печати
Имам 36 години и последниве 3 години забележав дека ми се појавуваат нови бемки по телото, особено на рацете. Имам темен тен. Во текот на летните месеци ја заштитувам кожата со креми со заштитен фактор 15. Дали можете да ми дадете совет и препорака на каков преглед треба да отидам.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>