• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Алтернативи методи кај канцерот
Природни рецепти од бреза Печати

Чај против водена болест, чај против ревматизам и гихт, пролетно чистење на организмот...

Повеќе...
 
Матичњак – природен лек за разни психички пореметувања Печати

Матичњакот е една од ретките билки која е истовремено и лековита и мирисна, украсна, зачинска, ароматична, медоносна и индустриска. Се одгледува во култура како лековита и ароматична билка, а во парковите како украсна билка.

Повеќе...
 
Чај од мајчина душица - ефикасен при настинка и воспаление на дишните патишта Печати

Мајчина душица (thymus serpyllum) е многугодишно растение со виолетово-црвени цветови. Цвета во јуни и во јули, а понекогаш и до септември. Се користат расцветаните делови, кои треба да се отсечат без да се оштетува долниот здрвенет дел на билката. На мајчината душица и треба многу сонце и топлина и затоа се среќава на суви каменести места и планински пасишта, каде што има топла почва.

Повеќе...
 
Со лековити билки против главоболката Печати

Ако патите од главоболка, можеби ќе може да ви помогнат природните лекови. Два најчести вида на главоболки се: тензионата главоболка, која вклучува мускулна напнатост и главоболки предизвикани од стеснувањето на крвните садови кои го снабдуваат мозокот со крв. Некои од најчестите причини за главоболка се: стресот, кофеинот, напрегањето на очите, ниското ниво на шеќер во крвта, алергиите, синузитот, заморот и лошото држење на телото.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Најчитани текстови