• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Алтернативи методи кај канцерот
Лековитите својства на шафранот Печати

Шафранот е исклучително високо ценет зачин, кој се користи речиси насекаде во светот. Иако, шафранот најчесто се користи како зачин при готвење на различни јадења, тој е билка со многу лековити својства.

Повеќе...
 
Листовите од рузмаринот го стимулираат растот и обновувањето на косата Печати

Рузмаринот е добро позната и популарна медитеранска билка, која одушевува со својот пријатен мирис. Лисјата од рузмаринот се користат со векови како традиционален лек. Истражувањата покажаа дека рузмаринот го стимулира растот на косата и ја регенерира. Добра вест е дека рузмаринот ја подобрува и меморијата и циркулацијата на крвта.

Повеќе...
 
Шафран – здрав зачин и природен лек за здрав и остар вид Печати

Шафранот, зачин кој ја дава жолтата боја на јадењата, помага во одржување на здрав и остар вид, покажале резултатите од најновите истражувања.

Повеќе...
 
Како делува куркуминот? Печати

Куркуминот е екстракт од коренот на билката „Curcuma longa“. Овој екстракт од коренот на куркума се покажал корисен во лекувањето и превенцијата на туморите, мултипната склероза и Алцхајмеровата болест.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Најчитани текстови