• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Алтернативи методи кај канцерот
Масажата со масло од босилок релаксира Печати

Ако сакате на неколку минути да побегнете од секојдневните обврски и да се наполните со нова енергија, тоа може да го сторите со масажа. Масажата на стомакот со масло од босилок го опушта телото, а ги ублажува и тегобите во малата карлица.

Повеќе...
 
Анасон - лековита билка и зачин Печати

Анасонот е двогодишно или повеќегодишно растение, кое како самоникнато расте насекаде во поширокиот простор на средоземјето. Оваа билка има два подвида и многу варијанти.

Повеќе...
 
Фитотерапија: Еукалиптус Печати

Еукалиптусот е долговечно зимзелено дрво, разгрането, високо над 50 метри. На едно дрво се наоѓаат два вида гранки, односно лисја.

Повеќе...
 
Чај и тинктура од валеријана Печати

Чајот од коренот на валеријаната успешно се користи при лекување на сите нервни заболувања. Тинктурата се припрема така што 20 грама на иситнет корен од валеријана се прелива со 100 грама 70% алкохол.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Најчитани текстови