• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size
Алтернативи методи кај канцерот
Жалфија – природен заштитник од Алцхајмерова болест Печати

Иако бројните лековити својства на жалфијата се познати ширум светот и тоа веќе со векови, западната медицина дури од неодамна почна да ги признава лековитите својства на ова растение. Најновите истражувања покажуваа дека жалфијата го намалува ризикот од Алцхајмерова болест и го подобрува памтењето.

Повеќе...
 
Комбуха – „Чај на Бесмртноста“ Печати

Комбухата е здрав напиток кој се прави од јапонска чајна габа – комбуха. Комбухата се користела во Источна Европа, Русија и Јапонија неколку столетија. Самото име комбуха потекнува од Јапонија од 415 година.

Повеќе...
 
Дали сте знаеле дека брезата е природен диуретик со многу јако дејство? Печати

Брезата е една од најдобрите диуретични билки, со многу јако дејство. Од пупките и листовите на брезата се припрема чај, кој е еден од најдобрите природни диуретици. Тој помага во исфрлањето на вишокот на водата од организмот, помага во намалувањето на отоците, кои се јавуваат поради слабост на срцето или заболувања на бубрезите.

Повеќе...
 
Глог – лековита билка за срцеви заболувања Печати

Глогот е една од најделотворните лековити билки за срцевите заболувања. Глогот позитивно влијае на циркуларцијата на крвта во срцевиот мускул, на ритамот на срцето и на протокот на кислородот во организмот. Тој ја регулира и јакне работата на срцето.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Најчитани текстови